Nikt nie lubi, jeżeli patrzy mu się na ręce podczas wykonywanych obowiązków. Tylko że czasem trzeba. W szczególności, jeżeli ktoś ma wstawić okna na wymiar. Niestety, ale trzeba “patrzeć na ręce” monterom, aby upewnić się, że wszystko zostało prawidłowo wykonane. Tylko w ten sposób można się upewnić, że stolarka okienna będzie należycie sprawować swoje funkcje.

Standardowo montowane okna na wymiar

Montaż standardowy wykonywany jest w zdecydowanej większości budynków. Niby rzecz tak oczywista, ale należy wiedzieć, że nawet takie działania powinny być poprzedzone wykonaniem projektu wykonawczego. Inwestor powinien być również świadomy tego, że w ścianach jednowarstwowych okno wstawia się w połowie szerokości. A jak to wygląda przy oknach dwuwarstwowych? Otóż powinny one wtedy zostać zamontowane przy zewnętrznej krawędzi. Są jeszcze ściany trzywarstwowe, które wymagają montażu okien na poziomie ocieplenia. 

Ciepły montaż

Dużo mówi się o czymś takim, jak ciepły montaż. Co to dokładnie oznacza? Otóż są to działania, które oznaczają montaż okien energooszczędnych. Co należy dokładnie o tym wiedzieć? Zanim okna na wymiar zostaną umieszczone w dedykowanym miejscu, muszą zostać bardzo dokładnie uszczelnione. Tylko w ten sposób będzie można pozbyć się tzw. mostków cieplnych, którymi to lubi uciekać ciepło z domu. Monterzy powinni zastosować aż trzy warstwy izolacyjne, dzięki czemu faktycznie będzie można powiedzieć, że okna zostały uszczelnione. Tego rodzaju montaż pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości energii cieplnej.

Comments are closed.