Budowa własnego domu daje wiele możliwości aranżacji przestrzeni i stworzenia bryły, która odpowiada trendom i oczekiwaniom. Już na etapie projektowania domu warto szczególną uwagę zwrócić na łazienkę. Łazienka z oknem to chętnie stosowane rozwiązanie, które w prosty sposób pozwala na doświetlenie tego wnętrza. Jakie okna do łazienki wybrać?

Łazienka dopasowana do potrzeb 

Łazienka powinna być miejscem, gdzie możemy się zrelaksować i oddać zabiegom pielęgnacyjnym. Nie trzeba wiele, by domowa łazienka stała się przytulnym SPA, do którego dostęp mamy, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Aby miejsce to umożliwiało wypoczynek, konieczna jest odpowiednia aranżacja i wyposażenie. Poza elegancką armaturą i kaflami warto zadbać o doświetlenie wnętrza. Okna nie tylko wpuszczą do wnętrza dodatkowe światło, ale tez wydobędą z pomieszczenia pełen potencjał. Czy istnieją okna idealne do łazienki? Jakie propozycje mają projektanci?

Duże okna panoramiczne w łazience

Posiadacze dużych działek czy domów na uboczu mogą pozwolić sobie na duże, wielkogabarytowe przeszklenia w łazience. Ten rodzaj okien pozwoli na zniwelowanie barier pomiędzy pomieszczeniem a naturą. Okna wielkogabarytowe to propozycja przede wszystkim dla nowoczesnego budownictwa. Tego rodzaju przeszklenia stosowane są najczęściej po południowej stronie domu. Duże okna pozwolą na wpuszczenie do wnętrza światła, ale też na naturalne ocieplenie poprzez promienie słoneczne. 

Warto pamiętać, że łazienki to pomieszczenia, gdzie zbiera się dużo wilgoci. Odpowiednia wentylacja takich przestrzeni jest niezbędna do tego, by na ścianach nie zaczęła pojawiać się pleśń. Kluczem są odpowiednie okna z ukrytymi nawiewnikami. Takie rozwiązanie pozwoli na stałe wentylowanie pomieszczenia i odprowadzanie problematycznej wilgoci.Comments are closed.