Świnoujście to miasto tuż przy niemieckiej granicy. Znaleziska archeologiczne wskazują, że pierwsze osady pojawiły na jego obszarze już pięć tysięcy lat temu. Zaś od 1824 roku miasto ma status kurortu z uwagi na źródła solanki i borowiny. Świnoujście noclegi cieszą się popularnością cały rok, bo miasto to świetna baza wypadowa za granicę.

Wyjazdy zagraniczne z Świnoujścia do Niemiec

W mieście znajdują się dwa drogowe przejścia graniczne do Niemiec: Świnoujście/ Ahlbeck oraz Świnoujście/ Garz. Turyści mogą skorzystać także z kolejki, która przewozi ich do miasteczka Ahlbeck i tam spędzić czas na zwiedzaniu, a następnie tą samą kolejką wrócić do Świnoujścia.

Każdy, kto wybrał Świnoujście noclegi może korzystać też z przepraw promowych i statków wycieczkowych. Statki wycieczkowe wożą turystów po Bałtyku i przypływają do Niemiec, również do miasteczka Ahlbeck.

Ahlbeck to niewielki kurort, w którym wakacje spędzała przedwojenna elita. Jego główną atrakcję stanowi drewniane, długie na 280 metrów molo, które jest najstarszą tego typu konstrukcją w całych Niemczech. Promenada w miasteczku nazywana jest Drogą Cesarską. Biegnie od Świnoujścia do Ahlbeck, a potem do Heringsdorf i Bansin. Tym samym tworzy najdłuższy nadmorski bulwar w Europie.

Przeprawa promowa do Szwecji

W Świnoujściu znajduje się terminal promowy, skąd regularnie kursują promy morskie dwóch szwedzkich miast: Trelleborg i Ystad. Tym samym można wynająć w Świnoujściu noclegi, a część pobytu, chociażby cały dzień, spędzić za granicą. Prom płynie około 6 – 8 godzin. Jeśli ktoś zdecyduje się na podróż nocą, dzień może spędzić na zwiedzaniu a potem znów nocnym promem wrócić do kraju.

Zwłaszcza Ystad jest miejscem ciekawym dla turystów. To w nim toczy się akcja detektywistycznych powieści Mankella. Co więcej, znajduje się tam również studio filmowe, które ekranizowało przygody detektywa. Jest otwarte dla zwiedzających.

Ystad to spokojne miasteczko pełne cichych kafejek i alejek do spacerowania. Choć pogoda sprzyja depresyjnemu nastrojowi, mieszkańcy Szwecji są niezwykle optymistycznie nastawieni do życia.

Jak znaleźć dobre noclegi w Świnoujściu?

Oferowane przez miasto Świnoujście noclegi to zarówno drogie hotele z ofertą SPA, jak i tanie kwatery. Osoby, które nastawiają się na aktywną turystykę, najczęściej szukają tanich miejsc do spania. Większość czasu spędzają na wycieczkach zagranicznych albo po samej okolicy.

Szukając noclegów w mieście, jak i każdej innej turystycznej miejscowości, należy pamiętać, że w sezonie letnim trudno o wolne pokoje. Większość turystów dokonuje rezerwacji już wczesną wiosną, więc warto zaplanować swoją podróż z wyprzedzeniem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie noclegi Świnoujście.

Comments are closed.