Świnoujście to miasto, które co roku przyjmuje tysiące turystów. Atrakcje, jakie można tu spotkać są liczne i różnorodne. Sam fakt, że miasto to jest położone na czterdziestu czterech wyspach, robi niesamowite wrażenie. Największe i najbardziej znane z nich to Uznam, Wolin i Karsibór. Komunikacja tam odbywa się za pomocą promów.

Miejsca warte zobaczenia w Świnoujściu

Plaża jest jedną z najpiękniejszych w Polsce, a na pewno najdłuższą i najszerszą. Piasek jest czysty, a woda przejrzysta i najcieplejsza na nadbałtyckim wybrzeżu. Doskonałe nasłonecznienie sprawia, że plażę tę odwiedzają co roku turyści z kraju i ze świata.Będąc w Świnoujściu warto odwiedzić także Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Mieści się ono w dawnym ratuszu, a ekspozycja, którą można tam zobaczyć obejmuje historię miasta. Na uwagę zasługują także fortyfikację, z Fortem Anioła, Fortem Zachodnim, Fortem Wschodnim, zwanym Fortem Gerharda. Kolejną atrakcją będzie Muzeum Obrony Wybrzeża, latarnia morska, jedna z najwyższych w Polsce, wiatrak Stawa Młyny, czyli znak nawigacyjny z końca dziewiętnastego wieku.

Ze Świnoujścia można także dostać się promem do Niemiec, Szwecji, Norwegii i Danii.

Promenada w Świnoujściu

Promenada w Świnoujściu to miejsce, które musi odwiedzić każdy, kto przybywa do tego miasta. Ma ona kilka kilometrów długości . Wzdłuż niej funkcjonuje wiele lokali , punktów gastronomicznych i usługowych. W sezonie często odbywają się tu eventy, a nawet koncerty i spektakle. Na promenadzie podziwiać można również wspaniałą fontannę.Świnoujście to także znany kurort uzdrowiskowy, w którym można naprawdę odpocząć i podreperować zdrowie.

Gdzie odpocząć w Świnoujściu?

Noclegi Świnoujście ma bardzo dobrze zorganizowane. Są rozmieszczone w różnych częściach miasta, o różnym standardzie, tak aby każdy znalazł tu coś dla siebie. Jest tu wiele hoteli, moteli, pensjonatów, schronisk i kwater prywatnych. Wszystkie są nowoczesne, wszędzie jest internet, zieleń i miejsca parkingowe.Noclegi Świnoujście oferuje również w specjalnie przeznaczonych do tego apartamentach. Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Baza gastronomiczna w Świnoujściu

Oprócz noclegów Świnoujście oferuje także możliwość zjedzenia pysznych posiłków w licznych lokalach gastronomicznych. Regionalna kuchnia to połączenie tradycyjnej kuchni polskiej z niemiecką. Można także dostać świeże ryby, śledzie, przyrządzone na różne sposoby.

Więcej informacji znajdziesz na stronie noclegi Świnoujście.

Comments are closed.