Ubezpieczenia na życie czy zdrowie są jednymi z najchętniej i najczęściej przez nas kupowanych. Zaraz po nich wymienia się ubezpieczenia samochodowe. Poza obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej coraz więcej osób decyduje się na ubezpieczenie AC czy assistance. Jakie możliwości dają nam te ubezpieczenia? Czy warto się w nie zaopatrzyć?

Assistance – ubezpieczenie istotne w drodze!

Assistance to ubezpieczenie, które pozwala nam na korzystanie z pomocy ubezpieczyciela kiedy jesteśmy w trasie. W praktyce może to oznaczać np. odholowanie samochodu do najbliższego warsztatu w razie awarii maszyny, ale też zapewnienie samochodu zastępczego, aby możliwe było kontynuowanie podróży. Wiele pakietów assistance proponuje również możliwość zapewnienia noclegu dla nas i naszych pasażerów, kiedy auto w wyniku awarii zostanie unieruchomione. Assistance to świetna opcja szczególnie kiedy dużo podróżujemy. Wielu Polaków decyduje się na pakiety assistance w przypadku wyjazdów zagranicznych, jako forma zabezpieczenia się przed sytuacjami losowymi – mówią pracownicy firmy ubezpieczeniowej beesafe.pl

AC – autocasco dostępne dla każdego

Drugim, chętnie wybieranym ubezpieczeniem, jest autocasco. Ten rodzaj ubezpieczenia pozwala na uzyskanie odpowiedniego finansowania na naprawę naszego samochodu, który został uszkodzony w wypadku czy kolizji. Naprawy autocasco obejmują zarówno prace blacharskie, jak i lakiernicze czy mechaniczne. Autocasco pozwala również na odzyskanie pieniędzy w przypadku kradzieży naszego samochodu – w takiej sytuacji wartość odszkodowana ustalana jest indywidualnie, głównie na podstawie wieku samochodu. Autocasco pokrywa również naprawy wynikłe na skutek działania sił przyrody, np. gradobicia. 

Comments are closed.