Trzeba przyznać, że jazda na motorze wiąże się ze sporym ryzykiem. Świadczą o tym chociażby statystyki, które jasno mówią, że to motocykliści cierpią najbardziej podczas kolizji drogowych. Warto więc rozważyć NNW jako dodatkowe ubezpieczenie motocykla.

Nieobowiązkowe ubezpieczenie motocykla

NNW należy do polis, które to nie są obowiązkowe. Jedynie trzeba postarać się o OC i to na okres dwunastu miesięcy. Ale jednak warto wziąć pod uwagę obecność takiej ochrony – nawet, jeżeli mowa jest tu o dodatkowych kosztach. Nawet, jeżeli ktoś jeździ zgodnie z przepisami drogowymi nie oznacza, iż nie ucierpi podczas jazdy na motorze. W szczególności, że żaden motocyklista nie jest sam na drodze. Decydując się na zawarcie umowy związanej z OC, od razu warto zapytać o NNW (jak również o AC). Takie polisy sprzedawane w pakiecie mają zdecydowanie niższą cenę. A są w stanie ochronić nawet ewentualne koszta związane z rehabilitacją.

Co daje NNW dla motocyklisty?

Skoro ktoś już ma zdecydować się na zakup, to warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką ochronę zapewnia takie ubezpieczenie motocykla. Otóż, jeżeli dojdzie do kolizji drogowej, to motocyklista otrzyma jednorazowe odszkodowanie w ramach rekompensaty za doznany uszczerbek na zdrowiu. Nawet, jeżeli motocyklista poniósł śmierć w wypadku drogowym, to odszkodowanie zostanie wypłacone osobom, jakie zostaną wskazane jako uposażone. Może to być dla wielu osób, które utraciły bliskich, ogromne wsparcie finansowe – w szczególności, jeżeli zmarły był jedynym żywicielem całej rodziny. 

 

Comments are closed.

live url zobacz live url