Dla każdego rodzica dobro i bezpieczeństwo własnego dziecka jest priorytetem. Niestety, czasami w jednej chwili los pociechy może odmienić się na zawsze. Wypadek komunikacyjny, choroba albo niefortunne złamanie często wymagają długiego i kosztownego leczenia. Niezbędne środki możesz uzyskać dzięki ubezpieczeniu szkolnemu. Co każdy rodzic powinien wiedzieć o takiej polisie? Sprawdź!

Przed czym chroni ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne to polisa NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) kompleksowo chroniąca dziecko przed konsekwencjami zdarzeń losowych, wypadków, choroby, śmierci opiekuna, a nawet cyberprzemocy, stalkingu i utraty dostępu do profili w mediach społecznościowych.  Zakres polisy uzależniony jest od wybranego wariantu oraz oferty danego towarzystwa. Składka za NNW szkolne nie jest wysoka, a korzyści, jakie może zapewnić polisa – niewspółmiernie duże. Otrzymane środki mogą zostać wykorzystane na zakup leków i akcesoriów medycznych, rehabilitację, pobyt w specjalistycznej klinice albo pomoc psychologiczną.

NNW szkolnym może być objęte dziecko, które nie chodzi jeszcze do szkoły oraz dorosły student. Co ważne, przez cały okres umowy polisa chroni ubezpieczonego przez 24 godziny, siedem dni w tygodniu. Okres wakacyjny, ferie czy wakacje nie oznaczają przerwy w ochronie.

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?

Podczas pierwszej wywiadówki w nowym roku szkolnym nauczyciele proponują rodzicom przystąpienie do ubezpieczenia grupowego. Warto mieć świadomość, że NNW szkolne nie jest obowiązkowe. Oferty przygotowane dla placówek często są mocno okrojone. Jeśli chcesz wybrać korzystny, kompleksowy wariant, sprawdź oferty różnych towarzystw. Ubezpieczenie szkolne możesz kupić w biurze wybranego towarzystwa, multiagencji lub przez Internet, nie ruszając się z domu.

Comments are closed.