Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego z nas. Dlatego ważne jest, aby wybrać prawdziwie wyjątkowe miejsce, w którym będzie można w pełni cieszyć się tym szczególnym dniem. Jedną z coraz bardziej popularnych opcji jest organizacja ślubu w plenerze. Ślub w plenerze może być zarówno kameralny, jak i duży, dlatego też ważne jest, aby dobrze go przygotować i dobrać odpowiednią opcję w zależności od potrzeb i preferencji.

Ślub w plenerze – jak wybrać idealny dla siebie? Jak wybrać pomiędzy kameralnym ślubem w plenerze, a dużym przyjęciem?

Ślub w plenerze – inspirujące dekoracje

Ślub w plenerze to wyjątkowa okazja, by wyrazić swoje piękno i kreatywność. Niezależnie od tego, czy wybierzesz styl rustykalny, nowoczesny, bohemy czy tradycyjny, odpowiednie dekoracje mogą sprawić, że twój ślub będzie wyglądał jak z bajki. Inspiracje możesz czerpać nie tylko z katalogów, ale również z otaczającej cię przyrody. Przyozdobienie sali weselnej naturalnymi elementami, takimi jak świeże gałęzie, liście, kwiaty, perły, szyszki i pióra, stworzy niezapomniany klimat.

Wybierając dekoracje ślubne w plenerze, nie zapomnij o wypełnieniu przestrzeni światłem. Świecące szklane butelki, świece w szklanych lampionach, świeczniki, lampy naftowe, świeczniki na ścianach i oświetlenie LED tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat. Możesz również dodać odrobinę blasku świecącymi lampionami, lampionami z papieru, ozdobnymi kuleczkami, girlandami światełek lub świecącymi znakami. Wszystkie te elementy w połączeniu z naturalną dekoracją stworzą wyjątkową scenerię ślubną.

Ślub w plenerze – jaką wybrać opcję?

Decydując się na ślub w plenerze, trzeba wybrać pomiędzy kameralnym przyjęciem, a dużym weselnym zamieszaniem. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy miejsce, w którym będzie się odbywał ślub, jest odpowiednie na przyjęcie wielu gości. Jeśli miejsce jest niewielkie, lepiej zdecydować się na Kameralny ślub w plenerze, by goście poczuli się komfortowo. Alternatywnym rozwiązaniem jest zorganizowanie ceremonii w plenerze, a przyjęcia weselnego w sali.

Drugim ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę przy organizacji ślubu, jest budżet. Budżet wpływa na wielkość przyjęcia i ilość gości. Małe, kameralne przyjęcie będzie tańsze aniżeli duże, huczne przyjęcie. Na kameralny ślub na zewnątrz można zaprosić najbliższych przyjaciół i rodzinę, aby stworzyć przyjazną atmosferę.

Comments are closed.