Stolica Małopolski jest miastem znakomicie położonym. Jeśli więc zastanawiamy się nad pierwszym wypadem na narty Kraków jest nam w stanie zaproponować co najmniej kilka zimowych kurortów nie tylko atrakcyjnych, ale i położonych stosunkowo blisko miasta. Planując wyjazd warto zadać sobie jednak pytanie, jak się do niego przygotować.

Sprzęt na narty – zakup czy wypożyczenie?

Osoby, które wybierają się na narty po raz pierwszy, zwykle nie dysponują rozległą wiedzą na temat warunków na stokach. Wizyta w sklepie narciarskim może być więc dla nich zaskoczeniem. Dziś sklepy o takim profilu znane są z tego, że są znakomicie wyposażone. Analiza ich cen może jednak przyprawić początkującego narciarza o zawroty głowy. Nic więc dziwnego, że zakup nie jest już jedynym rozwiązaniem. Na większości stoków w Polsce możliwe jest wypożyczenie nart. Nie jest to idealne rozwiązanie. Wiele osób podchodzi do niego z nieufnością choćby dlatego, że poziom dopasowania takiego sprzętu do indywidualnych potrzeb może być problematyczny. Nawet wypożyczony sprzęt może dać jednak pewne wyobrażenie na temat specyfiki jazdy na nartach. Pozwala też na uzyskanie odpowiedzi na pytanie o to, czy początkujący rzeczywiście chce w przyszłości zjeżdżać po stokach. Jeśli to nie wypożyczenie, a zakup sprzętu wydaje się nam lepszą propozycją, można liczyć na szereg interesujących rozwiązań. Wśród wielu sklepów oferujących narty Kraków może nam zaproponować przynajmniej kilka takich, w których początkujący narciarz może liczyć na szczególnie duże wsparcie. Ich personel składa się z zapalonych narciarzy amatorów, którzy często traktują pomoc początkującym jako osobiste wyzwanie.

Pierwszy wyjazd – wartościowe akcesoria

Osoba, która przygotowuje się do pierwszego wyjazdu na narty może zdecydować się na wypożyczenie sprzętu na miejscu. Istnieje jednak przynajmniej kilka akcesoriów, w które warto wyposażyć się planując wyjazd na narty – w Krakowie. Tu na pierwszy plan wysuwają się gogle chroniące oczy przed górskim słońcem. O wielu zaletach mówi się jednak również w kontekście komina, chusty lub solidnego szalika, dzięki którym podczas jazdy głowa i szyja zyskują dodatkowe zabezpieczenie. Przed wyjazdem na narty warto też odwiedzić… dobry sklep z kosmetykami. Oczywiście, jest to zalecane nie tylko po to, aby móc zadać szyku na stoku. W sklepie takim z pewnością można znaleźć sprawdzony, a jednocześnie relatywnie tani, tłusty krem z filtrem. Jego stosowanie jest najlepszym sposobem na ochronę twarzy przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego, a także przed odmrożeniem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty Kraków.

Comments are closed.