Szlabany w Gliwicach to bardzo popularne rozwiązanie. Stosuje się je w celu zabezpieczenia terenów prywatnych, parkingów, wjazdów do przedsiębiorstw bądź obiektów publicznych. Mowa tu o urządzeniach mechanicznych bądź elektronicznych umożliwiających kontrolowanie wyjazdu, a także wjazdu pojazdów.

Szlabany Gliwice

Okazuje się, że w Gliwicach stosowane są w różnych miejscach, między innymi w parkach, biurowcach, osiedlach mieszkaniowych, centrach handlowych czy na parkingach strzeżonych. Warto wiedzieć, że w zależności od potrzeb, szlabany mogą być zarządzane automatycznie bądź ręcznie. Ta pierwsza opcja daje bardzo dużo możliwości.

Trzeba wiedzieć, że automatyczne szlabany przeważnie wyposażone są w systemu sterowania. Umożliwiają one dostęp tylko osobom uprawnionym. Co więcej, szlabany automatyczne mogą być zarządzane na odległość, na przekład przez system alarmowy. Do tego dolicza się też sterowanie za pomocą specjalnych kart magnetycznych. Jeśli mowa natomiast o manualnych szlabanach, kontrola dostępu odbywa się poprzez wydawanie specjalnych kluczy bądź przepustek.

Najlepszej klasy szlabany – co trzeba wiedzieć?

W Gliwicach szlabany najczęściej zlokalizowane są w centrum miasta. Stosowane są nierzadko w celu ograniczenia czasu parkowania. Warto dodać, że po wykorzystaniu określonej ilości czasu, szlabany zamykają się i wyjazd z parkingu możliwy jest wyłącznie wtedy, kiedy opłaci się dodatkową opłatę za przedłużenie czasu parkowania.

Jeśli mowa natomiast o firmach, szlabany pełnią funkcję zabezpieczenia oraz kontroli dostępu pracowników, dostawców oraz klientów. Co istotne, bardzo dużo przedsiębiorstw decyduje się na zainstalowanie szlabanów głównie ze względu na kwestię bezpieczeństwa.

Co warto wiedzieć o szlabanach?

Jak się okazuje, szlabany zabezpieczają zarówno tereny prywatne, jak i publiczne. Dzięki im osoby nieupoważnione nie dostaną się na teren obiektu. W ten sposób można zabezpieczyć się przed kradzieżą czy dewastacją mienia.

Warto dodać, że w Gliwicach szlabany stosowane są też na terenie obiektów publicznych tj. stadiony czy hale sportowe. Do tego warto też doliczyć centra kulturalne. Dzięki szlabanom możliwe jest kontrolowanie dostępu do imprez masowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Szlabany Gliwice.

Comments are closed.