Liposukcja to nie tylko niezawodna metoda wyszczuplania ciała. Nowoczesne metody odsysania tłuszczu mają dużo szersze zastosowanie, a co najważniejsze – są znacznie mniej inwazyjne niż klasyczna liposukcja chirurgiczna. Wyjaśniamy, jakie korzyści można uzyskać dzięki liposukcji laserowej i ultradźwiękowej.

Nowoczesna liposukcja – zabieg o wszechstronnym zastosowaniu

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie polecają dwie metody liposukcji

  • Vaser Lipo, wykorzystującą ultradźwięki;
  • LipoLife 3G, bazującą na mocy lasera. 

Oba rodzaje liposukcji wykonywane są zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, choć możliwe jest również znieczulenie ogólne. Metody te pozwalają na znacznie mniejszą inwazyjność, wyższe bezpieczeństwo, krótszy czas zabiegu i rekonwalescencji niż klasyczna liposukcja. Ich działanie opiera się na wstępnym rozbiciu tkanki tłuszczowej, aby możliwe było jej bezpieczne odessanie i usunięcie z organizmu. Co więcej, pobrany materiał charakteryzuje się wysoką jakością i może posłużyć do innych zabiegów medycyny estetycznej, polegających na przeszczepie tkanki tłuszczowej.

Odsysanie tłuszczu – sposób na wąską talię

Przy pomocy nowoczesnych metod liposukcji można usunąć tkankę tłuszczową niemal z każdego problematycznego miejsca na ciele, nawet z tak delikatnych miejsc, jak okolice piersi czy podbródek. Podczas liposukcji laserowej czy ultradźwiękowej nie dochodzi do uszkodzenia nerwów, czy naczyń krwionośnych, otaczających tkankę tłuszczową, co minimalizuje ryzyko powikłań i zwiększa efektywność zabiegu. Liposukcja pozwala na usunięcie znacznej ilości tkanki tłuszczowej i widoczne zmniejszenie obwodu ciała. Liposukcja to zabieg jednorazowy. Odsysanie tłuszczu oznacza trwałą redukcję tkanki tłuszczowej. Usunięte podczas liposukcji komórki tłuszczowe już się nie odtworzą, jednak należy dbać o zdrowy tryb życia, by nie doprowadzić do gromadzenia się tłuszczu w innych obszarach.

Szybka rekonwalescencja i poprawa napięcia skóry

Zaletą liposukcji z użyciem nowoczesnych technologii jest również korzystne działanie na skórę. Obszar poddawany zabiegowi zostaje intensywnie obkurczony i ujędrniony pod wpływem działania ultradźwięków lub lasera. Dzięki temu efektem zabiegu jest nie tylko szczuplejsze ciało, ale też bardziej napięta skóra. Za sprawą lasera lub ultradźwięków miejsce zabiegowe szybciej się goi i zyskuje atrakcyjny wygląd. Mięśnie brzucha, dotychczas skrywane pod tkanką tłuszczową, stają się lepiej widoczne. Okres rekonwalescencji ulega znacznemu skróceniu w porównaniu do klasycznej liposukcji.

Przeszczep tkanki tłuszczowej

Przeszczep tkanki tłuszczowej (lipotransfer) to zabieg chirurgii plastycznej, którego pierwszym etapem jest właśnie liposukcja. Zarówno liposukcja ultradźwiękowa, jak i laserowa umożliwiają pobranie tkanki tłuszczowej do przeszczepu. Zabieg Vaser Lipo pozwala na odzyskanie około 90% odessanego tłuszczu, a LipoLife 3G – około 95%. Tłuszcz odwirowywany jest i oczyszczany z krwi oraz innych płynów. Właściwa część zabiegu, czyli przeszczep tkanki tłuszczowej odbywa się podczas tej samej wizyty. Odpowiednia ilość tłuszczu wstrzykiwana jest w miejsca wymagające wypełnienia. Lipotransfer umożliwia delikatne powiększenie i ujędrnienie takich obszarów, jak: biust, pośladki czy usta. Mniejszych ilości tłuszczu używa się do wypełniania zmarszczek.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-zoliborz-ul-kaliny-jedrusik/  

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/Comments are closed.

zobacz live url live url