Wybierając strój kąpielowy mamy możliwość osobnego doboru góry oraz dołu. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie, które pozwala na stworzenie idealnego kostiumu kąpielowego, który będzie odpowiadał wszystkim naszym aktualnym potrzebom. W tym artykule przedstawimy rodzaje dołów od strojów plażowych i basenowych oraz wyjaśnimy, czym one się różnią.

Figi – klasyka

Najbardziej popularnym modelem strojów kąpielowych są majtki typu figi. Warto jednak podkreślić, że mogą być one mocno wycięte, ale również stanowczo zakrywać pupę. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji kobiety. Wielu osobom wydaje się, że odkryte majtki od kostiumu dobrze prezentują się tylko na szczuplejszych kobietach. Nic bardziej mylnego! Figi mocno okrojone dobrze wyglądają również na osobach puszystych. Najważniejszą kwestią w tej sprawie jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Za małe figi będą powodowały powstanie fałdków, a za duże po prostu będą wizualnie bardzo źle się prezentowały. Warto jednak wspomnieć, że kobiety z bardzo płaskimi pośladkami mogą nie wyglądać zbyt atrakcyjnie w majtkach kąpielowych tego typu, ponieważ może to optycznie jeszcze bardziej zmniejszyć ich krągłości. Pożądanym kształtem, w jaki ma układać się ten typ bielizny powinna być litera V.

Kostiumy kąpielowe – stringi i hipstery

Stringi najczęściej wybierają osoby, którym zależy na równej opaleniźnie. Jest to typowy rodzaj stroju na plażę. Stringi eksponują pośladki, co sprawia, że jest to dosyć odważny wariant dla kobiet ze smukłą sylwetką. Jednak pamiętajmy, że najważniejsze to czuć się dobrze w swoim stroju kąpielowym! Stringi są opcją, którą może wybrać każda kobieta, aby równo się opalić. Ważne, aby dobrać odpowiedni rozmiar. Majtki hipster charakteryzują się niską linią bioder, co sprawia, że tułów wydaje się optycznie dłuższy. Oznacza to, że jest to świetny model dla kobiet szczupłych z długimi nogami, które jeszcze bardziej chcą podkreślić swoje atuty.

Szorty – czy są często wybierane?

Kolejnym rodzajem majtek do kostiumu kąpielowego są szorty. Dla wielu kobiet są to najwygodniejsze majtki, co wpływa na popularność tego modelu. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że szorty nadają się na basen, ale na plażę już niekoniecznie. Dzieje się tak, ponieważ uniemożliwiają one równomierne opalenie ciała. Ten krój również nie jest polecany paniom z szerokimi udami i krótkimi nogami, ponieważ wtedy szorty optycznie poszerzają w biodrach (wygląda to często nieatrakcyjnie). Teraz już wiesz, jakie są rodzaje dołów od kostiumów kąpielowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostiumy kąpielowe.

Comments are closed.

live url live url live url