By móc cieszyć się wyjątkowymi posiłkami każdego dnia, nie musimy posiadać umiejętności doświadczonych szefów kuchni. Wystarczy zmiana kilku nawyków, by móc gotować smaczniej i lepiej zarządzać produktami w naszych lodówkach. O czym warto pamiętać, podczas planowania zakupów? Jak gotować ekonomicznie?

Korzystaj z sezonowych produktów

Podstawą dobrej kuchni jest jej sezonowość. Kucharze często zwracają uwagę na to, by korzystać z tego, co aktualnie jest świeże i dostępne w sklepach. Dotyczy to przede wszystkim warzyw i owoców – warto zwrócić uwagę na to, jakie produkty dostępne są w danej porze roku i korzystać z nich. Możemy mieć wtedy pewność, że produkty te są świeże i dostępne w najbardziej atrakcyjnych cenach.

Gotuj na kilka dni!

Prostym sposobem na lepsze zarządzanie jedzenie w kuchni jest gotowanie potraw na kilka dni – dzięki temu unikniemy codziennych zakupów i zastanawiania się, czym możemy zaskoczyć domowników. Przykładem dania, które doskonale smakuje przez kilka dni jest bigos. Przepis na bigos myśliwski to klasyczna receptura, w której składzie znajduje się kilka rodzajów mięs, np. boczek, mięso wołowe, ale też grzyby, cebula. Zaskakującym może okazać się dodatek jabłka, który nadaje nieco kwasowości i wspaniałego aromatu potrawie. Bigos „przegryza” się z czasem, dlatego wiele osób jest zdania, że najlepiej smakuje on drugiego dnia po jego przygotowaniu.

Zwracaj uwagę na to, co jesz!

By jeść smaczniej, warto zwracać uwagę na wykorzystywane składniki. Warto szukać ich przede wszystkim u bezpośrednich dostawców. Warzywa warto kupować u rolników lub w sklepach warzywnych, mięs szukajmy u rzeźników czy w wyspecjalizowanych sklepach mięsnych. W ten sposób nie tylko mamy pewność najwyższej jakości kupowanych produktów, ale też wspieramy lokalnych producentów.

Comments are closed.