Początek wiosny to doskonały moment, aby zadbać o przestrzeń wokół swojego domu. Zanim zaczniesz w pełni cieszyć się słońcem, stwórz w swoim ogrodzie odpowiednie warunki do wypoczynku! Aby relaks na świeżym powietrzu był wartościowy i przyjemny, warto zadbać nie tylko o wygodne meble, ale również dodatki zwiększające funkcjonalność przestrzeni. Jakie dodatki warto mieć w swoim ogrodzie? Sprawdź!

Ochrona przed słońcem

Przebywanie na ostrym słońcu jest źródłem dyskomfortu i może stanowić zagrożenie. Aby zminimalizować negatywny wpływ promieniowania UV na nasze samopoczucie i zdrowie, wystarczy wzbogacić strefę wypoczynkową o solidny parasol. Nowoczesne modele (dostępne na przykład na stronie gardenspace.sk/zahradne-slnecniky) wyposażone są w imponujące, duże czasze wykonane z materiałów z filtrami UV. Innowacyjne mechanizmy zaawansowanej regulacji pozwalają zacienić każdy zakamarek bez konieczności przesuwania całej konstrukcji.

Metalowa pergola

Ciekawą alternatywą dla parasoli przeciwsłonecznych są metalowe pergole z dachem z lameli. Mechanizm regulacji dachu działa jak żaluzje. Z pomocą prostego systemu możesz zmieniać kąt nachylenia lameli, kontrolując tym samym ilość promieni docierających na taras. Ustawione płasko lamele tworzą zwarte, nieprzemakalne zadaszenie.

Promienniki gazowe

Wieczorny chłód nie musi zakłócać kolacji pod rozgwieżdżonym niebem. Promiennik gazowy w formie parasola grzewczego podniesie temperaturę powietrza, dzięki czemu będziesz mógł korzystać z ogrodu niezależnie od pogody. Promienniki zasilane gazem są ekonomiczne i ekologiczne. Nie wytwarzają dymu ani iskier, więc ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne.

Comments are closed.