Chyba nikogo nie dziwi już fakt, że Polacy dosłownie szukają szczęścia za granicą. Polska jest ich rodzinnym krajem, ale bardzo często na obcej ziemi, można znaleźć zdecydowanie lepsze warunki do życia. Jednym z takich krajów, który docenia naszych rodaków, są Niemcy.

Kindergeld – legalny zasiłek rodzinny

Warto wiedzieć, że osoby, które legalnie pracują w Niemczech, mogą postarać się o zasiłek rodzinny. Jego nazwa to Kindergeld. Uwaga! Są w stanie otrzymać go wszystkie osoby, posiadające dzieci – o ile poszczególne warunki opisane w regulaminie, zostaną spełnione. Jeden z takich warunków, to fakt pracy legalnej na terenie kraju niemieckiego przez dłużej niż sześć miesięcy. Tak, nawet, jeżeli dzieci nie mieszkają w tym kraju, tylko jeden z rodziców wykonuje tam pracę i wszystko jest udokumentowane – może postarać się o taki zasiłek na swoje pociechy.

Dodatkowe pieniądze dla rodziny

Zasiłek można otrzymać na wszystkie niepełnoletnie pociechy. Jeżeli któreś z nich przekroczy 18 rok życia, również można postarać się o dodatkowe pieniądze dla rodziny z tego zasiłku. Pociecha musi jednak kontynuować naukę. Jeżeli tak będzie, to można zasiłek pobierać aż do 25 roku życia. Jest to podobna zasada działania, jeżeli chodzi o pozyskiwanie alimentów na dzieci. Warunek konieczny – nauka. Nie musi to być szkoła wyższa. Mogą to być również np. kursy zawodowe, czy też szkoły policealne dla dorosłych. Uzyskanie zasiłku z Kindergeld może podreperować budżet wielu rodzin – również, jeżeli chodzi o Polaków. 

Comments are closed.

https://datasolutions.com.pl/otoplastyka-wszystko-co-musisz-wiedziec-o-plastyce-uszu/ https://etc-sa.com/poznaj-sposob-na-przebarwienia-ktory-szybko-rozjasni-twoja-skore/ https://eltying.com.pl/dziedzictwo-przemyslowej-przeszlosci-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/