Rozpoczęcie przygody z jeździectwem to świetny sposób na aktywny wypoczynek. Jazda konna jest sportem, który pozwoli na ogólny rozwój naszego organizmu: wzmocni mięśnie, poprawi koordynację ruchową, sprawi, że poprawi się nasza równowaga. Jak przygotować się do pierwszych lekcji jazdy konnej? Czy konieczny jest odpowiedni strój?

Jazda konna – postaw na bezpieczeństwo i wygodę!

Szukając odpowiedniego stroju do jazdy konnej nie musimy już na pierwszych lekcjach stawiać się w profesjonalnych bryczesach. Niezwykle istotne jest jednak to, aby z czasem zainteresować się takimi ubraniami, jeśli planować będziemy kontynuację nauki. Bryczesy damskie, tak samo jak bryczesy męskie tworzone są z wysokiej jakości tkanin odpornych na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, wnikanie brudu. Pozwalają one nie tylko na zachowanie komfortu jazdy, ale przede wszystkim na stałą cyrkulację powietrza i wentylowanie naszej skóry. Bryczesy mogą być klasyczne, z pełnym lejem, lub tez z lejem kolanowym. Leje uzupełnia się o dodatek silikonu, przez co możliwe jest pewniejsze utrzymywanie się w siodle. Producenci odzieży jeździeckiej zaproponują nam bryczesy zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. 

Kask i wygodne buty – co wybrać?

Przygotowując się do jazdy konnej nie zapominajmy o odpowiednich butach – najlepsze do codziennej jazdy okażą się sztyblety zasłaniające kostki. Takie obuwie pozwoli na usztywnienie stopy, zminimalizuje ryzyko kontuzji. Obuwie jeździeckie może być wykonane z tworzyw syntetycznych (obuwie do jazdy codziennej) lub też z naturalnej skóry licowej (obuwie przeznaczone na konkursy i pokazy). Na naszej głowie nie może zabraknąć kasku – nowoczesne kaski jeździeckie tworzone są z trwałych materiałów, zabezpieczonych przed ścieraniem. Warto przymierzyć kilka modeli kasków – są one różnorodnie profilowane, a istotne jest, aby kask leżał wygodnie i nie uwierał. 

Comments are closed.

https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ live url zobacz