Drzwi balkonowe przesuwne są funkcjonalne, ale nie powinny także stwarzać okazji złodziejom. Należy wybrać taki model, który będzie zapewniał dodatkowe zabezpieczenie przed włamywaczami. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, decydując się na zakup drzwi prowadzących na taras/do ogrodu?

Szerokie drzwi na taras

Drzwi balkonowe przesuwne ze swoim inteligentnym systemem otwierania sprawdzają się tylko w tych miejscach, gdzie ma się do czynienia z otworem o szerokości ponad 2m. Przy czym należy również uwzględnić samą architekturę budynku, aby mieć pewność, że wybierze się produkt, który będzie można wstawić do danego otworu wlotowego. Najczęściej stosowane systemy w przypadku okien przesuwnych, to PSK i PSK Z, które doskonale sprawdzają się przy otworach o szerokości do maks 3,5m. W przypadku większych otworów, o szerokości nawet do 6m, dedykowane systemy to HST, które są w stanie doskonale poradzić sobie z ciężką konstrukcją okienną.

Funkcjonalne drzwi balkonowe przesuwne

Drzwi na taras powinny otwierać się bez problemu. Łatwo powiedzieć, ale praktyka pokazuje, że duża część osób wcale nie sprawdza tego przed zakupem, w czasie późniejszym (już po wykonaniu montażu) nie mogąc sobie poradzić z ich otwarciem. Drzwi uchylno-przesuwne wymagają więcej wprawy w swojej obsłudze. W przeciwieństwie do drzwi podnoszono-przesuwnych, które zapewniają użytkownikom większy komfort na co dzień. Aczkolwiek wszystkie rodzaje warto w pierwszej chwili osobiście przetestować. Chociażby dlatego, aby mieć pewność, z czym dokładnie ma się do czynienia. 

Comments are closed.

https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ live url live url