Walka z przebarwieniami na twarzy nie należy do najłatwiejszych. Pozbycie się ich przy pomocy domowych metod graniczy prawie z cudem. Dlatego warto wspomóc terapię sprawdzonymi zabiegami medycyny estetycznej. Przedstawiamy jedną z najskuteczniejszych metod – laserowe usuwanie przebarwień.

Przyczyny powstawania przebarwień na twarzy

Przebarwienia to płaskie zmiany o wyraźnie ciemniejszym odcieniu niż otaczająca je skóra. Powstają na skutek nadmiernego gromadzenia się melaniny (barwnika skóry) w jednym miejscu. Charakterystyczne ciemne plamki na skórze występują częściej u kobiet niż u mężczyzn. Czynniki, które przyczyniają się do powstawania przebarwień to przede wszystkim:

  • nadmierna ekspozycja skóry na słońce,
  • gwałtowne zmiany hormonalne w organizmie (np. związane z ciążą albo z menopauzą),
  • dojrzały wiek,
  • stosowanie leków hormonalnych (np. doustnej antykoncepcji),
  • stany zapalne skóry związane z przebytym trądzikiem,
  • nieprawidłowe stosowanie leków lub ziół światłouczulających.

Na czym polega usuwanie przebarwień laserem?

Większość przebarwień nie jest w stanie zniknąć samoistnie. Do ich usuwania stosuje się różnych metod – od zabiegów złuszczających naskórek po laseroterapię. Najszybszym i wbrew pozorom najmniej inwazyjnym sposobem jest laserowe usuwanie przebarwień. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki Królewska 18, Warszawa Śródmieście już podczas jednego zabiegu laseroterapii można pozbyć się szpecących plamek ze skóry. Ponadto lasery działają bezpośrednio na zmianę pigmentacyjną i w przeciwieństwie do peelingów nie powodują większych uszkodzeń na pozostałej powierzchni skóry.

Laserowe usuwanie przebarwień polega na naświetlaniu skóry odpowiednio dobraną głowicą lasera. Urządzenie wyposażone jest dodatkowo w system chłodzący, który zwiększa komfort zabiegu i zapobiega oparzeniom. W przypadku małych, pojedynczych przebarwień, procedura trwa zaledwie kilka minut. Przy większych i liczniejszych przebarwieniach może przedłużyć się do 20–25 minut.

Wiązka światła laserowego precyzyjnie trafia w problematyczny obszar skóry. Emitowana energia rozbija barwnik w skórze na małe fragmenty, z których usunięciem organizm radzi sobie sam w procesie naturalnego oczyszczania. Przebarwienia znikają w ciągu 3–4 tygodni. W niektórych przypadkach, dla uzyskania optymalnych efektów, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Lasery stosowane w celu usuwania przebarwień mogą działać w technologii frakcyjnej, pikosekundowej lub tulowej.

Gdzie można skorzystać z zabiegów usuwania przebarwień?

Profesjonalnie wykonane laserowe usuwanie przebarwień to zabieg, który przynosi trwałe rezultaty. Warunkiem powodzenia terapii jest wykonanie pełnego cyklu leczenia zaleconego przez specjalistę oraz unikanie czynników mogących spowodować powstanie nowych przebarwień. Zabieg wykonywany jest przez lekarza. Przed zastosowaniem lasera konieczna jest konsultacja, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań do laseroterapii.  

Na zabieg usuwania przebarwień najlepiej jest wybrać się do sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej specjalizującej się w laseroterapii – ta strona zawiera więcej informacji. W takich miejscach zabiegi laserowe na twarz wykonywane są przez lekarzy i odbywają się z zachowaniem najwyższych standardów. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie i skuteczności terapii, oddaj się w ręce profesjonalistów.

Comments are closed.