Według danych GUS już co czwarte małżeństwo w Polsce decyduje się na rozwód – sytuacja ta wynika z wielu czynników, a sam rozwód w większości przypadków negatywnie odbija się na jakości życia samych małżonków, jak i ich dzieci. Czy możliwe jest przygotowanie się do rozwodu? Czy pomoc adwokata w trakcie rozwodu jest konieczna?

Rozwód – sytuacja bez wyjścia

Decyzja o rozwodzie dojrzewa zazwyczaj kilka lub kilkanaście miesięcy – jak wynika z rozmów z psychologami. Wśród wymienianych powodów zmuszających do rozwodu wymienia się najczęściej „różnice nie do pogodzenia”, jak i różnice światopoglądowe. Wiele par rozwodzi się przed upływem pięciu lat od momentu zawarcia małżeństwa – w takich sytuacjach często mówi się o zderzeniu z realiami – rozwody takie dotyczą najczęściej młodych osób, które zupełnie inaczej wyobrażały sobie życie we dwoje. Rozwody są również efektem wieloletniej przemocy fizycznej lub psychicznej, ale też nałogów. Sprawa rozwodowa zostaje założona przez jednego z małżonków – do drugiego wysyłane są dokumenty związane ze sprawą, z którymi strona ma się zapoznać i odnieść się do nich lub podpisać. O procedurach rozwodowych przeczytamy na stronie adwokat-katowice.info.pl.

Czy w czasie sprawy rozwodowej konieczna jest obecność adwokata?

Wiele osób decydujących się na rozwód zastanawia się, czy w jego trakcie konieczna jest obecność adwokata. Sprawa nie jest jednoznaczna – jeśli rozwód odbywa się za porozumieniem stron i nie ma konieczności dzieleni majątku czy też para nie doczekała się potomstwa zazwyczaj takie rozwody przebiegają sprawnie i bez komplikacji, a pomoc adwokata nie jest niezbędna. Kiedy jednak w grę wchodzi wina współmałżonka za rozpad małżeństwa warto wybrać adwokata, aby walczył on o nasze dobre imię i reprezentował nas w sądzie. 

Comments are closed.

live url live url https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/