Każda dziedzina rzemiosła wiąże się z koniecznością zaopatrzenia się w niektóre akcesoria czy narzędzia, które wspomogą w zaprojektowaniu danego dzieła. W przypadku kaletnictwa narzędzia są szczególnie ważne. Gwarantują one prawidłowe wytworzenie dzieła, które będzie zwarte, zbite i wytrzymałe. Oczywiście za tymi cechami idzie też piękno kaletniczych wyrobów, które urzeka osoby znające się na rzeczy. Narzędzia kaletnicze dla amatorów i profesjonalistów dostępne są w ofercie sklepu Craftpoint za bardzo dobrą, konkurencyjną cenę. Wystarczy kilka kliknięć aby nabyć narzędzia kaletnicze, które trafią do klienta z dnia na dzień.

W jakie narzędzia kaletnicze warto się wyposażyć?

 

Nieważne czy jest się osobą doświadczoną czy amatorem w kaletnictwie. W tej dziedzinie powinno korzystać się z podobnych narzędzi niezależnie od stopnia zaawansowania. Do najważniejszych narzędzi, w które powinni zaopatrzyć się fani tej dziedziny rzemiosła zalicza się:

-Narzędzia do cięcia i wycinania skóry; skóra zamawiana z różnych źródeł bardzo często przychodzi w większych kawałkach. Z takiego kawałka kaletnik musi wyciąć odpowiedni dla siebie rozmiar skóry oczywiście zwracając uwagę na kształt i konfigurację cięcia. Dlatego ostre narzędzia do cięcia skóry są na wagę złota. Są nimi noże kaletnicze, ale również narzędzie do cięcia pasów ze skóry, które w precyzyjny sposób wycina pas skóry o określonej szerokości.

-Narzędzia do szycia skóry; są nimi oczywiście igły oraz nici bez których połączenie kawałków materiału nie byłoby możliwe. Igły powinny być specjalne – twarde, mocne i ostre. Jest to związane z grubością skóry, którą muszą przebijać. Do tego nici same w sobie również powinny cechować się podobnymi parametrami. Dodatkowe pokrycie ich warstwą substancji poślizgowej jest również cenione. Wtedy nić nie będzie się rozdwajać ,a gładko przechodzić przez wyżłobione otwory.

-Narzędzia wykończeniowe; w kaletnictwie każdy szczegół ma znaczenie. Przykładowo oddanie dzieła z nierównymi i poszarpanymi brzegami nie jest dopuszczalne. Wtedy narzędzie jakim jest edge beveler może pomóc. Wyrównuje od krawędź skóry sprawiając, że znów jest równa i gładka. Dodanie wood slickera i wypolerowanie nim powierzchni krawędzi zagwarantuje trwały efekt na bardzo długi czas.

Podsumowanie

 

Jak widać narzędzia kaletnicze mogą realnie pomóc pracę kaletniczą na różnych płaszczyznach. A to tylko niektóre, przykładowe narzędzia, które są wierzchołkiem całej góry lodowej! Z pewnością kolekcjonując swoje kaletnicze akcesoria z czasem będzie przybywać coraz więcej i więcej ciekawych dodatków sprawiających, że prace będą jeszcze piękniejsze.

Comments are closed.