Mieszkańcy bloków czasem narzekają, że brakuje im zieleni, a o odpoczynku wśród roślin mogą tylko pomarzyć. Takie twierdzenie dalekie jest jednak od rzeczywistości, gdyż nawet w najmniejszym lokum można urządzić zielony zakątek.

Zioła doniczkowe

Wiadomo, że jeśli mieszkanie jest naprawdę małe, to trudno urządzić w nim wielką zieloną oazę, można jednak zadbać, by choć na parapecie rosły popularne zioła. Obecnie nawet supermarkety mają w ofercie doniczki z pietruszką, trybulą, bazylią, tymiankiem, majerankiem, miętą, melisą i oregano. Wystarczy zakupić donice dekoracyjne i przesadzić zioła, by długo cieszyć się ich wartościami zdrowotnymi, pięknym zapachem oraz zielenią. W doniczkach warto posadzić też cebulę i czosnek, obie rośliny wypuszczą aromatyczne zielone pędy i nawet zimą można mieć dzięki temu dostęp do świeżego szczypiorku. Koniecznie też należy zasiać smaczną i zdrową rzeżuchę.

Rośliny doniczkowe w salonie

Pokój dzienny lub salon wiele zyskają, jeśli wygospodaruje się w nim przestrzeń z roślinami doniczkowymi. W dużych donicach ozdobnych posadzić można popularne palmy, fikusy, draceny i juki. Rośliny te osiągają nieraz monstrualne rozmiary, a odpowiednio przycinane, nawożone i podlewane rosną przez dziesięciolecia. Postawione obok nich mniejsze donice dekoracyjne z kwitnącymi różowymi i czerwonymi kalanchoe, różową bromelią i białym skrzydłokwiatem sprawią, że zielony zakątek nabierze miłych dla oka kolorów. W takim zakątku można postawić niewielki fotel i stolik. Odpoczynek w takiej zielonej oazie będzie prawdziwą przyjemnością. Jeśli miejsca jest niewiele warto postawić na parapecie donice ozdobne z różnymi gatunkami kaktusów, które w dogodnych dla siebie warunkach potrafią obsypać się atrakcyjnych kwieciem. Przed zakupem kaktusów warto jednak sprawdzić, jaki zapach wydają kwiaty, gdyż niektóre z nich po prostu cuchną.

Wymagające rośliny doniczkowe

O ile kalanchoe i inne sukulenty nie wymagają zbyt wiele troski, o tyle o niektóre kwiaty trzeba dbać w sposób szczególny i mieć sporą wiedzę o ich uprawie. Takimi roślinami są przede wszystkim storczyki, kwiaty o niezwykłych kształtach i kolorach, które jednak jedynie dobrze prowadzone odwdzięczą się wielodniowym kwitnieniem. Opieka nad storczykiem obejmuje zakup odpowiednich donic ozdobnych, nawozów i tyczek. Inną pięknie kwitnącą, acz trudną w uprawie rośliną jest azalia, opieka nad nią polega przede wszystkim na odpowiednim podlewaniu. Podobnie ma się sprawa z różnymi gatunkami fiołków.

Kwiaty w domu sprawią, że wnętrza nabiorą przytulności.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.

zobacz live url https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/