Każde dziecko powinno posiadać dobre spodnie do jazdy konnej, jeżeli chce spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportowej. Chociażby dlatego, żeby pierwsze jazdy nie kojarzyły mu się z bolesnymi otarciami na wewnętrznej stronie ud.

Jakie spodnie do jazdy konnej?

Na samym początku nie trzeba wybierać najdroższych spodni na konie. Jeżeli dziecko jeszcze nie jest pewne, czy na pewno chce trenować jazdę konną, można zdecydować się na nieco tańszy model, który dostępny jest w każdym sklepie sportowym. Ważne, aby owe bryczesy (taką profesjonalną nazwę noszą spodnie do jazdy na koniu) nie posiadały szwów po wewnętrznej stronie ud. Muszą one również zapewniać wygodę, komfort, a także swobodę ruchów. Uwaga! Spodnie nie powinny zatrzymywać obiegu krwi w nogach, ponieważ powoduje to dyskomfort u jeźdźca.

Bryczesy z lejem

Każde spodnie do jazdy konnej posiadają lej. Co to dokładnie jest? Jest to ta część spodni, która zapewnia ochronę przed otarciami. Wyróżniamy lej kolanowy, który zapewnia wzmocnienie w obrębie kolan – jak zresztą sama nazwa wskazuje. Do wyboru są również spodnie, które posiadają lej pełny. Zapewnia on największe wzmocnienie w obrębie łydek. Nie można zapominać również o tych bryczesach, które posiadają lej silikonowy. To właśnie te spodnie, które zapewniają największą przyczepność w siodle. Które spodnie są najlepsze? Wszystko tak naprawdę zależne jest od umiejętności jeźdźca. Dla dzieci polecane są te spodnie, które zapewniają większą przyczepność w siodle i stabilizację. 

Comments are closed.

zobacz live url https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/