Oczekiwanie na dziecko to niezwykły czas w życiu kobiety. Pod jej sercem rośnie maleńki człowiek, a w ciele zachodzą znaczne zmiany. Aby przyszła mama mogła czuć się komfortowo, powinna dbać o siebie na wielu płaszczyznach – od zdrowego odżywiania aż po dobór wygodnej bielizny ciążowej.

Bielizna ciążowa – wybierz odpowiedni stanik

Przez 9 miesięcy ciąży ciało kobiety przygotowuje się do porodu. Powiększający się brzuszek i piersi wymagają wymiany garderoby. Przyszłe mamy obok specjalnych spodni i luźnych sukienek czy tunik powinny zainteresować się także tematem specjalnej bielizny dla przyszłych mam. Warto rozpocząć od stanika.

Biustonosz dla przyszłych mam powinien być wygodny i gwarantować komfort. Być może warto będzie zrezygnować z fiszbin i innych usztywnień. Najlepiej będzie także sprawdzać skład surowcowy tkaniny – bawełna będzie o wiele delikatniejsza dla skóry niż tworzywa sztuczne. Na trzeci trymestr ciąży zaleca się także zakup specjalnych staników do karmienia. Prawdopodobnie wielkość piersi nie zmieni się znacznie po porodzie a karmienie noworodka z takim stanikiem będzie o wiele łatwiejsze.

Majtki dla ciężarnych

Ciążowy brzuszek sprawia, że majtki, które przyszłe mamy nosiły zanim znalazły się w stanie błogosławionym trzeba będzie schować głęboko do szafy. Teraz najważniejsze jest poczucie komfortu kobiety, dlatego warto wybrać specjalne figi damskie, które nie będą podrażniać skóry ani uciskać w pasie.

Dobrym pomysłem jest rezygnacja z koronkowych, a szczególnie gipiurowych majtek na rzecz gładkich, bawełnianych fig, wykonanych z wysokiej jakości bawełny. W trzecim trymestrze pomocne mogą okazać się także specjalne majtki z pasem podtrzymujących pękaty brzuszek. Taki pas można również nabyć oddzielnie i zakładać go na majtki.

Nocna bielizna ciążowa

Najprawdopodobniej większość Pań w pierwszych miesiącach ciąży uzna, że bielizna ciążowa do spania nie jest im potrzebna. Wraz z powiększaniem się brzucha i piersi często okazuje się jednak, że dotychczas używana pidżama jest za mała.

Ponieważ w ciąży często pojawiają się trudności ze spaniem, takie jak bolesne skurcze łydek czy niemożność ułożenia się w wygodnej pozycji, nie warto utrudniać sobie nocnego odpoczynku śpiąc w zbyt obciskającej bieliźnie nocnej. Aby nie kupować nowej pidżamy czy koszuli na kilka miesięcy, warto, podobnie jak w przypadku stanika, postawić na modele dedykowane mamom karmiącym. Zastosowane w nich systemy rozpinania koszulek ułatwią nocne karmienia nowego członka rodziny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna ciążowa.

Comments are closed.

live url https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/